2019 NEWS-room (2019 Championships News - Room) 2019.04.12-14 World Cup 2019 - Sofia (BUL)

2019.04.12-14 World Cup 2019 - Sofia (BUL)

: 2019.04.12-14 World Cup 2019 - Sofia (BUL) fbgr.org World Cup 2019 SOFIA (BUL) gymnastics.sport International Tournament Sofia Cup 2019 gymnastics.sport FIG World Cup 2019 vk vk RUSSIAN TEAM DAILY // Livestream 04-06 - International Tournament "Sofia Cup" 2019 - DAY 1 " 5" , 14 22:25 . . sportbox 14.04 15:00 BFHG FEDERATION Sofia World Cup Podium Trainings BFHG FEDERATION nova.bg Nova Sport BRGF "SOFIA CUP"2019 - 1 - BRGF "SOFIA CUP" 2019 - - 5 - 1 BRGF "SOFIA CUP"2019 - - 2 BRGF "SOFIA CUP'2019 - - 2 BRGF SOFIA WORLD CUP 2019 - GALA IT "Sofia Cup" 2019 - 2 - " fbgr.org "SOFIA WORLD CUP" 2019 BRGF "" SOFIA WORLD CUP BRGF - SOFIA WORLD CUP 2019 BRGF SOFIA WORLD CUP 5 BRGF - 2019 BRGF - 2019 BRGF SOFIA WORLD CUP 2019 - 14.04. BRGF Sofia World Cup 2019 ensembles () - PhotoBulgaria - SOFIA WORLD CUP 2019 RhythmicGymnastic Team Rg its our life Mahyril World Cup Sofia 2019 - Hoop + Ball Qualifications - Group C 1:48 World Cup Sofia 2019 - Hoop + Ball Qualifications - Group B Part 2 51:30 World Cup Sofia 2019 - Hoop + Ball Qualifications Group A 1:45 World Cup Sofia 2019 - Clubs + Ribbon Qualifications - Group C 1:50 World Cup Sofia 2019 - Clubs + Ribbon Qualifications - Group B 1:47 World Cup Sofia 2019 - Clubs + Ribbon Qualifications - Group Añ 1:45 World Cup Sofia 2019 - Hoop + Ball Final World Cup Sofia 2019 - Clubs + Ribbon Final -1

- 273, : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 All

:

: -

: -


: -

: -

: youtube International Tournament "Sofia Cup" 2019 - DAY 3 streamer.bg International Tournament "Sofia Cup" 2019 - DAY 3

:

: International Tournament Sofia Cup 2019 Junior Finals TCKACHEVA BLR 16.900 AGAFONOVA RUS 16.300 KOLOSOV GER 16.050 NIKOLOVA BUL 15.900 RAMONATXO FRA 15.150 RAKHIMOVA UZB 14.950 IVANAUSKA LAT 14.850 KRASOVEC SLO 13.600 KRAMARENKO RUS 18.450 TKACHEVA BLR 17.750 BREZALIEVA BUL 17.400 KRASOVEC SLO 15.450 STEPULANE LAT 15.350 BERNAT HUN 14.000 CIOCIRLAN ROU 12.800 GOROSPE ESP 12.300 SIMAKOVA RUS 17.950 TKACHEVA BLR 17.400 VATOVA BUL 16.650 BERNAT HUN 14.950 ANITEI ROU 14.800 VIVIER CAN 14.450 KRASOVEC SLO 13.750 RAMONATXO FRA 13.600 SERGAEVA RUS 18.750 TSONEVA BUL 15.950 STSESHYTS BLR 15.400 RAKHIMOVA UZB 14.900 KOLOSOV GER 14.500 ANITEI ROU 14.400 SOLAUN ESP 12.450 RAMONATXO FRA 11.950

: International Tournament Sofia Cup 2019 Senior Finals VOLOCHANINA BUL 19.900 ROMANOVA RUS 18.600 DRAGANOVA BUL 17.950 LOBANOVA RUS 16.550 MURIKOVA LAT 15.150 GERULYTE LTU 14.600 PEREZ ESP 13.950 MIZUNE LAT 12.500 VOLOZHANINA BUL 20.550 ROMANOVA RUS 18.450 DRAGANOVA BUL 18.250 LOBANOVA RUS 17.150 ICHIM ROU 16.950 BLAZIC SRB 15.550 ARVELO FIN 15.500 HAJDINJAK SLO 14.300 LOBANOVA RUS 17.300 VOLOZHANINA BUL 17.100 ROMANOVA RUS 16.950 PEKOVA BUL 16.900 ARVELO FIN 16.550 MURIKOVA LAT 15.550 TIMKOVA CZE 15.400 ZAKIROVA UZB 13.600 VOLOZHANINA BUL 17.900 ROMANOVA RUS 17.000 PEKOVA BUL 15.800 LOBANOVA RUS 15.650 SEMANOVA SVK 14.050 ZAKIROVA UZB 13.950 CHTREVENSKI CAN 13.750 ICHIM ROU 13.500

: "SOFIA CUP" 4 6 2019 ""

:

:

: , 8 , . , (). 12 14 . " , , (. -)", - .

: sportbox 14.04 15:00

: BFHG FEDERATION Sofia World Cup Podium Trainings - . , NOVA , . 16.30 - 17.00 17.00 - 17.30 - 10.00- 10.30 - : PODIUM COUNTRIES 08.30 - 09.00 KAZ + KGZ 09.00 - 09.30 EGY + MKD 09.30 - 10.00 JPN + COR 10.00 - 10.30 ITA 10.30 - 11.00 FIN + POL 11.00 - 11.30 HUN 11.30 - 12.00 MEX + POR 12.00 - 12.30 SLO + SRB 12.30 - 13.00 USA + ROU 13.00 - 13.30 CZE + ESP 13.30 - 14.00 SWE + NOR 14.00 - 14.30 UZB + MDA 14.30 - 15.00 GRE + ARM 15.00 - 15.30 AUS + CYP 15.30 - 16.00 ISR 16.00 - 16.30 GER + EST 16.30 - 17.00 BUL 17.00 - 17.30 RUS 17.30 - 18.00 AUT + AZE 18.00 - 18.30 UKR 18.30 - 19.00 BRA + CAN 19.00 - 19.30 BLR 19.30 - 20.00 GEO + CHN 11 APRIL 2019 Thursday 08.00 20.00 Trainings Arena Armeec Hall 17.00 20.00 (with 15 break) Judges Instruction Conference Hall 16.00 16.50 Orientation meeting - Arena Armeec 20.30 - 22.30 Judges Dinner

: ??????

-: : ?????? ))

: ?)))) , https://www.youtube.com/watch?v=ft682O8oW9A&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0u9cy5OniSR2vuon3TebM-jvw3k6FNYDi0J4EcoWJEL7HBKrpYhZZVbJQ

katyfoxy: - - . , . - .

-: katyfoxy : - . ,

katyfoxy: . , , .

katyfoxy: ? .

: katyfoxy

: Nominative registrations (group): FIG RHYTHMIC GYMNASTICS WORLD CUP Update 10 April 2019 12 14 APRIL 2019 SOFIA (BUL) NOMINATIVE REGISTRATIONS - GROUP (as per 13.03.2019) 1 AUS ABBOT Emily 1997 2 AUS EEDLE Alexandra 2001 3 AUS MATHEWS Alannah 1999 4 AUS TEIXEIRA Alexandra 1997 5 AUS WHITE Felicity 2000 6 BLR HAIDUKEVICH Hanna 2001 7 BLR RYBAKOVA Anastasiya 2000 8 BLR SHVAIBA Hanna 2000 9 BLR SUSHCHYNSKAYA Aryna 2002 10 BLR TSITSILINA Arina 1998 11 BLR YARMOLENKA Karyna 2000 12 BUL DYANKOVA Simona 1994 13 BUL KIRYAKOVA Stefani 2001 14 BUL RADUKANOVA Madlen 2000 15 BUL TRAETS Laura 1998 16 BUL ZAFIROVA Erika 1999 17 EGY ABDELMENIM Perihan 2003 18 EGY ABDELSAYED Farah 2003 19 EGY HUSSEIN Malak 2001 20 EGY KHEDR Farida 2003 21 EGY SALEH Salma 2003 22 EGY SELIM Malak 2003 23 FIN LIINAVUORI Elisa 2000 24 FIN NAEREVAARA Milja 2001 25 FIN OIKARI Ada 2001 26 FIN RANTALA Emma 1999 27 FIN VAINIO Juulia 2001 28 FIN VIRKKUNEN Amanda 2001 29 GER BURJAK Viktoria 2001 30 GER HUBER Daniela 2001 31 GER KOEHN Nathalie 2000 32 GER PESCHEL Noemi 2001 33 GER QU Anni 2001 34 GER TIKHONOVICH Alexandra 2001 35 GRE ATHANASAKOPOULOU Chrysa 2002 36 GRE DIMOPOULOU Eleni Ioanna 2002 37 GRE NTOURO Avra 2001 38 GRE RIGA Christina Ourania 2003 39 GRE TOUSI Despoina 2003 40 GRE TZIATZIA Ioanna Anna 2001 41 HUN BORDA Korinna 2003 42 HUN BORSANYI Patricia 1998 43 HUN MARGARITISZ Lili 1999 44 HUN NEMETH Virag 2000 45 HUN URBAN-SZABO Monika 2003 46 ITA BASTA Anna 2001 47 ITA CENTOFANTI Martina 1998 48 ITA CICCONCELLI Letizia 1999 49 ITA DURANTI Agnese 2000 50 ITA MAURELLI Alessia 1996 51 ITA SANTANDREA Martina 1999 52 JPN MATSUBARA Rie 1993 53 JPN NOSHITANI Sakura 1997 54 JPN SUGIMOTO Sayuri 1996 55 JPN SUZUKI Ayuka 1999 56 JPN TAKENAKA Nanami 1998 57 JPN YOKOTA Kiko 1997 58 KAZ BUDNIK Jessika 2002 59 KAZ DAULETKULOVA Zhanerke 2001 60 KAZ MURATKYZY Sagina 2003 61 KAZ SHARAFIDENOVA Dariya 2003 62 KAZ SULTANOVA Regina 2001 63 KAZ ZHAKUPOVA Dayana 2001 64 MEX GALINDO Ana 2003 65 MEX HERNANDEZ Adriana 2003 66 MEX MALDONADO Mildred 2001 67 MEX RUIZ Sara 2002 68 MEX VILLANUEVA Karen 1998 69 RUS BARUZDINA Elina 2001 70 RUS SHKATOVA Angelina 2001 71 RUS KONTAREVA Anastasia 1998 72 RUS KOZLOVA Marina 1998 73 RUS ALIEVA Alina 2000 74 RUS RUSINA Valeriia 1999 75 SLO HARISCH JEZA Ziva 2002 76 SLO KRAGULJ Ana 2001 77 SLO LESKOVSEK Teja 2001 78 SLO MAVRIC Anja 2003 79 SLO SKOCIR Laura 2001 80 UKR BYKHNO Alina 1999 81 UKR DOVZHENKO Tetiana 2002 82 UKR MYZHERYTSKA Diana 1999 83 UKR VOZNYAK Anastasiya 1998 84 UKR VYSOCHANSKA Mariia 2002 85 UKR YUZVIAK Valeriya 1999 86 USA CONNOR Isabelle 2000 87 USA DU Connie 2001 88 USA MERENZON Yelyzaveta 1999 89 USA PLETNEVA Elizaveta 2002 90 USA SLADKOV Nicole 1999 91 USA SOBOLEVSKAYA Kristina 2001

: Nominative registrations (individual): FIG RHYTHMIC GYMNASTICS WORLD CUP Update 09 April 2019 12 14 APRIL 2019 SOFIA (BUL) NOMINATIVE REGISTRATIONS - INDIVIDUAL (as per 13.03.2019) 1 ARM AGAGULIAN Iasmina 2001 2 ARM VODOPYANOVA Yulia 2003 3 AUS KIROI-BOGATYREVA Alexandra 2002 4 AUS GILL Ashari 2002 5 AUT RUPRECHT Nicol 1992 6 AUT HOFMANN Lisa 2002 7 AZE LUZAN Yelyzaveta 2003 8 AZE SOROKINA Darya 2002 9 BLR SALOS Anastasiia 2002 10 BLR HARNASKO Alina 2001 11 BRA DOMINGOS Barbara 2000 12 BRA GAUDIO Natalia 1992 13 BUL VLADINOVA Neviana 1994 14 BUL TASEVA Katrin 1997 15 CAN CRANE Sophie 2002 16 CAN UCHIDA Katherine 1999 17 CHN SHANG Rong 2000 18 CHN ZHAO Yating 2001 19 CYP SKITTIDI Viktoria 2002 20 CZE CHAMZINA Alina 2002 21 CZE ZALESAKOVA Sabina 2002 22 EGY MARZOUK Habiba 2002 23 EGY ZAYED Haya 2000 24 ESP GARCIA Natalia 1994 25 ESP ANO BACA Maria 2002 26 EST AESMA Carmen Marii 2002 27 EST BOGDANOVA Viktoria 1994 28 FIN GERGALO Rebecca 2000 29 FIN TIKKANEN Jouki 1995 30 GEO BOLATAEVA Natela 1998 31 HUN KIS Alexandra 2000 32 HUN JUHASZ Anna 2002 33 ISR ASHRAM Linoy 1999 34 ISR ZELIKMAN Nicol 2001 35 ITA AGIURGIUCULESE Alexandra 2001 36 ITA BALDASSARRI Milena 2001 37 JPN KITA Sumire 2001 38 KAZ ABDIRBEKOVA Dayana 2002 39 KAZ TLEKENOVA Adilya 2002 40 KGZ BYKOVSKAIA Agata 2002 41 KOR KIM Chaewoon 2001 42 KOR KIM Joowon 2002 43 MDA ZACREVSCHI Anastasia 2002 44 MDA CRIJANOVSCHII Ella 2002 45 MEX CASTILLO GALINDO Rut 1990 46 MEX JUAREZ Damaris 2001 47 MKD STOJANOV Rejchl 2003 48 NOR TYNNING-BERGESTUEN Fredrikke 2000 49 NOR BRATSBERG Ingrid 2003 50 POL KOZIOL Natalia 2000 51 POR SALES Laura 2000 52 POR ARAUJO Rita 2003 53 PUR CUSNIER Giuliana 2002 54 ROU MAILAT Denisa 2002 55 ROU VERDES Andreea 2000 56 RUS SELEZNEVA Ekaterina 1995 57 RUS SOLDATOVA Aleksandra 1998 58 SLO PODGORSEK Aleksandra 2001 59 SLO JERMAN BUKAVEC Aja 1999 60 SRB BLAZIC Andrijana 2002 61 SWE SVENNBECK Alva 2000 62 SWE PETTERSSON Cassandra 1996 63 UKR NIKOLCHENKO Vlada 2002 64 UKR ONOPRIIENKO Viktoriia 2003 65 USA GRISKENAS Evita 2000 66 USA FEELEY Camilla 1999 67 UZB RAKHMATOVA Dildora 1997 68 UZB USMANOVA Nurinisso 2001

: :

chichako: ! . - . !

Jinjit: katyfoxy : , , . .

Riki: Jinjit : . , - , .

: BRGF "" SOFIA WORLD CUP